400 spotkań autorskich w całej Polsce

Miałem już zaszczyt poprowadzić ponad 400 spotkań autorskich w różnych instytucjach – także w Bibliotekach. Przeprowadziłem wiele warsztatów z młodzieżą na temat pasji i czytania. Wygłosiłem 115 wykładów na Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz miałem spotkania w Klubach Seniora.

Alfabetyczny wykaz Bibliotek:
Barczewo – Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie.
Białystok – Książnica Podlaska.
Biskupiec – Gminna Biblioteka Publiczna w Biskupcu.
Choczewo – Gminna Biblioteka Publiczna w Choczewie.
Chrzanów – Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie.
Człuchów – Miejska Biblioteka Publiczna w Człuchowie.
Drawsko Pomorskie – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna.
Dziwnów – Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie.
Głogówek – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna.
Gostynin – Miejska Biblioteka Publiczna.
Izabelin – Gmina Biblioteka Publiczna w Izabelinie.
Józefów nad Wisłą – Gminna Biblioteka Publiczna (Gminne Centrum Kultury).
Kalnica (Brańsk) – Gminna Biblioteka Publiczna.
Kańczuga – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kańczudze.
Kępno – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie.
Klembów – Gminna Biblioteka w Klembowie.
Kraśnik – Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku.
Kock – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kocku.
Koczała – Gminna Biblioteka Publiczna w Koczale.
Kołobrzeg – Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu.
Kuźnia Raciborska – Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej.
Leszno – Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie.
Lubaczów – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaczowie.
Lubin – Miejska Biblioteka Publiczna w Lubinie.
Łapy – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy.
Margonin – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie.
Mochowo – Gmina Biblioteka Publiczna w Mochowie.
Nowogród – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowogród.
Nur – Biblioteka Publiczna Gminy Nur.
Obsza – Biblioteka Publiczna w Obszy.
Ojrzeń – Gminna Biblioteka Publiczna w Ojrzeniu.
Olszanka – Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance.
Opatów – Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie.
Pakość – Biblioteka Publiczna w Pakości.
Pawłowice – Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach.
Pelplin – Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie.
Pielgrzymka – Gminne Centrum Kultury i Biblioteka.
Podgórze – Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu.
Pokrzywnica – Gminna Biblioteka Publiczna w Pokrzywnicy.
Przechlewo – Gminna Biblioteka Publiczna w Przechlewie.
Przedecz – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Przedczu.
Puławy – Biblioteka Miejska w Puławach.
Pyzdry – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pyzdrach.
Radomyśl nad Sanem – Biblioteki Publiczna Gminy Radomyśl nad Sanem.
Radziejowice – Gminna Biblioteka Publiczna w Radziejowicach.
Rawa Mazowiecka – Biblioteka Pedagogiczna w Rawie Mazowieckiej.
Siemiatycze – Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach.
Sierpc – Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu.
Sokółka – Biblioteka Publiczna w Sokółce.
Sompolno – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna.
Stary Dzików – Biblioteka Publiczna w Starym Dzikowie.
Szreńsk – Gminna Biblioteka Publiczna w Szreńsku.
Świecie – Powiatowa Biblioteka w Świeciu.
Świerzawa – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Świerzawie.
Tarczyn – Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie.
Tuliszków – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie.
Turek – Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.
Twardogóra – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze.
Ulan-Majorat – Gminna Biblioteka Publiczna w Ulanie Majoracie.
Ustrzyki Dolne – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Ustrzykach Dolnych.
Wałcz – Wałeckie Centrum Kultury (Biblioteka).
Warszawa – Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy, Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego.
Wągrowiec – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu.
Węgrów – Miejski Biblioteka Publiczna w Węgrowie.
Wilga – Gminna Biblioteka Publiczna w Wildze.
Wilków – Gmina Biblioteka Publiczna.
Wysokie Mazowieckie – Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem.
Zambrów – Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie.
Zblewo – Gminna Biblioteka Publiczna w Zblewie.

Wykłady na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, Uniwersytetach Otwartych i Akademiach Seniora:

Biała Podlaska,
Błonie,
Borne Sulinowo,
Bukowno,
Ciechanowiec,
Dąbrowa Tarnowska,
Dębica,
Drawsko Pomorskie,
Działdowo,
Góra Kalwaria,
Jarosław,
Józefów,
Karczew,
Kartuzy (2 wykłady),
Kępno,
Kock,
Kolno (3 – trzy wykłady),
Kołobrzeg (2 wykłady),
Końskie,
Koszalin,
Kozienice,
Kraśnik,
Kutno (2 wykłady),
Kuźnia Raciborska,
Lipnica Murowana,
Lipsko,
Łańcut,
Łapy (2 dwa wykłady),
Łęczna,
Łochów,
Magdalenka,
Mielec,
Mysiadło,
Nasielsk,
Niepołomice,
Nowa Huta,
Nowa Ruda (2 wykłady),
Nowe Miasto Lubawskie (2 wykłady),
Oborniki (2 wykłady),
Oborniki Śląskie,
Oleśnica,
Olkusz,
Olsztyn – wykład dla wszystkich UTW województwa warmińsko-mazurskiego,
Ostrowiec Świętokrzyski (2 wykłady),
Ostrów Wielkopolski,
Oświęcim (2 wykłady),
Ożarów Mazowiecki (2 wykłady),
Pelplin,
Płock,
Poddębice,
Prudnik,
Pruszków,
Pszczyna,
Puławy (2 wykłady),
Radzymin,
Rawicz,
Reda,
Rewal (2 wykłady),
Sędziszów Małopolski,
Sierpc (2 – wykłady),
Skierniewice,
Sokółka (2 wykłady),
Starachowice (2 wykłady),
Stęszew,
Świecie,
Świnoujście,
Tomaszów Lubelski,
Uniejów,
Warszawa Ochota,
Warszawa Żoliborz,
Wągrowiec,
Węgorzewo,
Wieliczka,
Wieluń,
Wołomin,
Wronki,
Września,
Wyszków,
Zambrów,
Zamość (2 wykłady),
Zawiercie,
Zgierz,
Złotoryja,
Żuromin (3 – trzy wykłady),
Żyrardów (2 wykłady),

Miałem także spotkania z seniorami w takich miejscowościach:
Barczewo,
Józefów nad Wisłą,
Leszno,
Mochowo,
Nur,
Ojrzeń,
Opatów (województwo śląskie),
Przedecz,
Tuliszków,
Turek,
Wilków.

Mam także zaproszenia na następne wykłady do UTW: Jarosław (ponownie), Koszalin (ponownie), Sierpc (ponownie), Kraśnik (ponownie), Staszów (ponownie), Żyrardów, Kętrzyn, Rawicz (ponownie), Chodzież, Ożarów Mazowiecki (ponownie), Józefów (ponownie), Warszawa Żoliborz (ponownie), Puławy (ponownie) oraz na kolejne spotkania autorskie w Bibliotekach w 2020 roku.

Jacek Łapiński