Biblioteka w Ulanie Majoracie – arcyciekawe spotkanie z młodzieżą

Miałem spotkanie w Bibliotece w Ulanie Majoracie. To mała miejscowość, ale spotkanie jakie tam miałem było niezwykle ciekawe. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia (piątek) 2018 r., o godzinie 19 i zgromadziło grupę młodzieży, która lubi czytać. Rozmowa dotyczyła rozwoju osobistego, rozwoju pasji i wielu innych zagadnień (także książek). Można być dojrzałym w niedojrzałym (młodym) wieku. Poprzez ich oczytanie można było zaobserwować (już na pierwszy rzut oka), że są to dojrzali, inteligentni, pełni chęci (którym chce się chcieć) młodzi ludzie. To spotkanie było bardzo budujące, dla mnie jako autora!

Opinie uczniów:
„Podobało mi się to, że dzięki Panu zrozumiałam że muszę pielęgnować swoją pasję i poświęcać więcej czasu. Podobało mi się również to w jaki sposób Pan opowiadał i że podawał pan przykłady z życia”.

„Za dużo przyjemności – czas na satysfakcję – w moim życiu”.

„Bardzo podobało mi się to spotkanie. Pokazało mi, że w życiu należy zawsze kierować się pasją oraz że bardzo dużo czasu tracimy na bzdury”.

„Musimy poprawiać swoje wady, dążyć do swoich marzeń, rozwijać swoje pasje. Musimy otaczać się życzliwymi ludźmi, którzy będą potrafili powiedzieć, co leży im na sercu w cztery oczy, a nie na forum przed tzw. „kibicami”.

„Każdy człowiek ma jakąś zaletę, którą rozwija w młodym wieku. Im mniej czasu poświecimy na komputer, tym więcej czasu znajdziemy na rozwijanie pasji”.

„Spotkanie podobało mi się. Szczególnie wskazania dotyczące rozwoju pasji – szukanie swoich dobrych stron”.

„Zapamiętałam. Cel w życiu, by rozwijać swoją pasję i każdy ma w sobie jakieś wady i zalety. By nie bać się krytyki innych ludzi, bo on przeważnie będę mieć jakieś „ale”.

„To spotkanie uświadomiło mnie, że należy wykorzystać czas, tak aby później tego nie żałować oraz że trzeba znaleźć pasję i sukcesywnie ją rozwijać”.

„W życiu liczy się pasja i to co robimy dla siebie. Liczą się również wyznawane przez nas wartości”.

„Zawsze warto nad sobą pracować”.

„Podobało mi się jak zadawaliśmy pytania”.

Na zakończenie kolejna opinia słuchacza, przedstawiona w trzech punktach:
1. „Co mi się podobało: otwarcie oczu na życie.
2. Co mi się nie podobało: w wielu sprawach się z Panem nie zgadzałam i nie odpowiedziałeś na moje pytanie 😉
3. Co zapamiętałam: by nie marnować czasu”.
Moja odpowiedź: Jeśli, ktoś podejmuje wewnętrzną dyskusję z autorem – to takie spotkanie jest owocne, bo dochodzi się do nowych, własnych przemyśleń. Nie trzeba się ze wszystkim z każdym zgadzać. Można się pięknie różnić i na tym polega bogactwo ludzkości – iż każdy człowiek ma swój unikalny sposób myślenia i styl działania.
A odpowiadając na pytanie (przepraszam w trakcie spotkania uleciało mi ono z głowy)! Lubię zwierzęta. Wolę koty niż psy. Koty to wolność.
Jest taki dowcip. A jakie jest ulubione zwierzątko domowe większości mężczyzn? Kurczak w piekarniku 😉

Pozdrawiam uczestników spotkania i dziękuję za rozmowę, Jacek Łapiński

„Inspirowanie”: https://www.facebook.com/inspirowanie/
I zdjęcia opinii: https://www.facebook.com/inspirowanie/photos/pcb.2117308058537593/2117304448537954/?type=3&theater

bzdury