Jak być lepszym i biblioteka – wykaz

Kowalski opcje – parafrazując słynne Pingwiny z Madagaskaru. Książka „Jak być lepszym” jest w wielu bibliotekach w całej Polsce. Są trzy opcje.

Pierwsza opcja: możesz wypożyczyć książkę z biblioteki (sprawdź proszę, czy książka jest dostępna w Twojej miejscowej bibliotece – przedstawiam wykaz alfabetyczny).

Druga opcja: możesz zwrócić się z prośbą do miejscowej biblioteki o zakup książki, jeśli jej akurat tam nie ma.

Trzecia opcja: możesz zakupić książkę z dedykacją od autora poprzez stronę autorską. Książka „Jbl”: http://jaceklapinski.pl/jak-byc-lepszym/ – i zamawiam: http://jaceklapinski.pl/jak-byc-lepszym/zamawiam/

Strona autorska „Inspirowanie” na FB – Inspirowanie od dobrego do lepszego: https://www.facebook.com/inspirowanie/

Wykaz bibliotek (sprawdź proszę, gdzie jest książka):

Andrespol – Gminna Biblioteka Publiczna w Andrespolu
Andrzejewo – Biblioteka Publiczna Gminy Andrzejewo
Augustów – Biblioteka funkcjonująca w ramach Augustowskie Placówki Kultury
Augustów / Żarnowo – Biblioteka Publiczna Gminy Augustów w Żarnowie

Babimost – Biblioteka Publiczna
Bakałarzewo – Gminna Biblioteka Publiczna w Bakałarzewie
Baranowo – Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie
Barciany – Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach (Biblioteka)
Barcin – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin im. J. Wojciechowskiego
Belsk Duży – Gminna Biblioteka Publiczna w Belsku Dużym
Będzino – Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie
Biała Piska – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Białej Piskiej
Biała Podlaska – Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej
Biała Podlaska – Miejska Biblioteka Publiczna
Biała Rawska – Miejko-Gminna Biblioteka Publiczna
Białogard – Białogardzka Biblioteka Publiczna im. Karola Estreichera
Biały Bór – Biblioteka Publiczna w Białym Borze
Białystok – Biblioteka Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna (NWSP)
Białystok – Biblioteka Uniwersytetu w Białymstoku
Białystok – Biblioteka Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB
Białystok – Biblioteka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB
Białystok – Biblioteka Wydziału Prawa UwB
Białystok – Biblioteka Wyższa Szkoła Administracji Publicznej (WSAP)
Białystok – Biblioteka Wyższa Szkoła Ekonomiczna (WSE)
Białystok – Biblioteka Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania (WSFiZ)
Białystok – Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku (Biblioteka Pedagogiczna)
Białystok – Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego
Bielany – Gminna Biblioteka Publiczna w Bielanach
Bielawa – Miejska Biblioteka Publiczna
Biesiekierz – Biblioteka Publiczna Gminy Biesiekierz
Bieżuń – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bieżuniu
Biskupiec – Gminna Biblioteka Publiczna
Biskupiec – Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Liszewskiego
Błędów – Gminna Biblioteka Publiczna w Błędowie
Błonie – Biblioteka Publiczna Gminy Błonie
Boćki – Gminna Biblioteka Publiczna
Bodzanów – Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzanowie
Bogate – Gminna Biblioteka Publiczna – im. Józefa Narzymskiego w Bogatem
Boguty-Pianki – Biblioteka Publiczna Gminy Boguty-Pianki
Bojadła – Gminna Biblioteka Publiczna w Bojadłach
Bolimów – Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie (Biblioteka)
Borki – Gminna Biblioteka Publiczna
Borkowice – Gminna Biblioteka Publiczna w Borkowicach
Borkowo Kościelne / Sierpc – Gminna Biblioteka Publiczna w Sierpcu
Borne Sulinowo – Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie
Borowie – Gminny Ośrodek Kultury (Biblioteka)
Borzechów – Gminna Biblioteka Publiczna w Borzechowie
Brańsk – Miejska Biblioteka Publiczna w Brańsku
Brańsk / Kalnica – Gminna Biblioteka Publiczna w Kalnicy
Brody – Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach
Brojce – Gminna Biblioteka Publiczna w Brojcach
Brok – Biblioteka Publiczna w Broku
Brzeziny – Miejska Biblioteka Publiczna
Bulkowo – Gminna Biblioteka Publiczna w Bulkowie
Bychlew / Pabianice – Gminna Biblioteka Publiczna w Bychlewie
Bystrzyca Kłodzka – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Bytoń – Wiejskie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Bytoniu

Cegłów – Gminna Biblioteka Publiczna
Ceranów – Gminna Biblioteka Publiczna
Chąśno – Gminna Biblioteka Publiczna w Chąśnie
Chmielno – Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Drżeżdżona
Chodecz – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chodczu
Chodów / Stok Lacki – Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie
Chojnice – Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach
Choroszcz – Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy
Chorzele – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach
Choszczno – Miejska Biblioteka Publiczna
Chotcza – Biblioteka Publiczna w Chotczy
Chynów – Gminna Biblioteka Publiczna w Chynowie
Ciechanowiec – Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu
Ciechanów – Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego
Cielądz – Gminna Biblioteka Publiczna w Cielądzu
Ciepielów – Gminna Biblioteka Publiczna w Ciepielowie
Ciepłowody – Gminna Biblioteka Publiczna
Cyców – Gminna Biblioteka Publiczna
Czaplinek – Gminna Biblioteka Publiczna w Czaplinku
Czarna Białostocka – Miejska Biblioteka Publiczna
Czarnia – Gminna Biblioteka Publiczna
Czarnków – Miejskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka z Oddziałem Dziecięcym
Czernice Borowe – Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych
Czerniewice – Gminna Biblioteka Publiczna
Czerwin – Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie
Czerwonka – Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Czerwonce
Człuchów – Miejska Biblioteka Publiczna w Człuchowie
Czosnów – Gminna Biblioteka Publiczna w Czosnowie
Czyże – Gminny Ośrodek Kultury (Biblioteka)

Dąbrowa Białostocka – Biblioteka funkcjonująca w ramach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury
Dąbrówno – Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne, Biblioteka Publiczna w Dąbrównie
Dębe Wielkie – Gminna Biblioteka Publiczna
Dęblin – Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie
Dębowa Góra / Skierniewice – Gminna Biblioteka Publiczna w Skierniewicach z/s w Dębowej Górze
Dębowa Kłoda – Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowej Kłodzie
Długosiodło – Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle
Dłutów – Gmina Dłutów (Biblioteka)
Dobre – Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrem
Dobrzyniewo Duże – Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrzyniewie Dużym.
Domanice – Gminna Biblioteka Publiczna w Domanicach
Domaniewice – Gminny Ośrodek Kultury (Biblioteka)
Domasławice – Gminna Biblioteka Publiczna
Drohiczyn – Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna
Drzewica – Biblioteka Samorządowa Gminy i Miasta w Drzewicy
Dubicze Cerkiewne – Gminna Biblioteka Publiczna
Dziadkowice / Kąty – Gminna Biblioteka Publiczna w Dziadkowicach
Działdowo – Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie
Dzierzążnia – Gminna Biblioteka Publiczna w Dzierzążni
Dzierżoniów – Miejsk-Powiatowa Biblioteka Publiczna
Dzierżoniów / Mościsko – Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów
Dziwnów – Miejska Biblioteka Publiczna

Ełk – Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej
Ełk – Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Ełku

Firlej – Gminna Biblioteka Publiczna w Firleju

Garbatka-Letnisko – Gminna Biblioteka Publiczna
Garwolin – Biblioteka Pedagogiczna – Filia w Siedlcach
Garwolin – Miejska-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie
Gdańsk – Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego
Giżycko – Miejska Biblioteka Publiczna
Giżycko – Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji
Glinojeck – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku
Głowaczów – Biblioteka Publiczna Gminy Głowaczów
Głowno – Miejska Biblioteka Publiczna
Gniew – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego
Goleniów – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Goleniowie
Gołdap – Biblioteka Publiczna
Gołdap – Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Gołdapi
Gołymin-Ośrodek – Gminna Biblioteka Publiczna w Gołyminie-Ośrodku
Gorzyce Wielkie – Gminna Biblioteka Publiczna
Gostynin – Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana z Gostynina
Gostynin/Solec – Gminna Biblioteka Publiczna w Gostynie z/s w Solcu
Gostyń – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Goszczyn – Gminna Biblioteka Publiczna
Gościno – Gmina Gościno (Biblioteka)
Goworowo – Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie
Grabowo – Biblioteka Publiczna Gminy Grabowo
Grabów nad Pilicą – Gminna Biblioteka Publiczna w Grabowie nad Pilicą
Grajewo – Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie
Grajewo / Ruda – Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudce.
Grębków – Gminna Biblioteka Publiczna
Grodziczno – Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzicznie
Grodzisk Mazowiecki – Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki
Grodzisk Mazowiecki – PBW im. KEN
Grodzisk Wielkopolski – Grodziska Biblioteka Publiczna
Gródek – Biblioteka Publiczna w Gródku
Grójec – Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu – Filia w Grójcu
Gzy – Gminna Biblioteka Publiczna w Gzach

Hajnówka – Miejska Biblioteka Publiczna
Huszlew – Gminna Biblioteka Publiczna w Huszlewie

Iława – Miejska Biblioteka Publiczna
Iłowo-Osada – Gminna Biblioteka Publiczna
Iłów – Gminna Biblioteka Publiczna
Izabelin – Gminna Biblioteka Publiczna w Izabelinie
Izbica Kujawska – Biblioteka Publiczna w Izbicy Kujawskiej

Jabłonna Lacka – Gminna Biblioteka Publiczna
Jabłoń – Gminna Biblioteka Publiczna
Jadów – Biblioteka Publiczna Gminy Jadów w Jadowie
Jaktorów – Gminna Biblioteka Publiczna w Jaktorowie
Jakubów – Gminna Biblioteka Publiczna w Jakubowie
Janikowo – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Janikowie
Janowiec Wielkopolski – Biblioteka Publiczna im. Stefanii Popiołek
Janów Podlaski – Gminna Biblioteka Publiczna
Jasieniec – Gmina Biblioteka Publiczna
Jastków – Gminna Biblioteka Publiczna w Jastkowie
Jastrząb – Gminna Biblioteka w Jastrzębiu
Jastrzębia – Gminna Biblioteka Publiczna
Jaświły – Biblioteka Publiczna Gminy Jaświły
Jedlińsk – Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlińsku
Jedlnia – Gminna Biblioteka Publiczna
Jednorożec – Gminna Biblioteka Publiczna
Jedwabne – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jedwabne
Jedwabno – Gminna Biblioteka Publiczna
Jeleniewo – Gminna Biblioteka Publiczna
Jeziorzany – Gminna Biblioteka Publiczna w Jeziorzanach
Joniec – Gminna Biblioteka Publiczna w Jońcu
Józefów – Miejska Biblioteka Publiczna
Józefów – Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie
Juchnowiec Kościelny – Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym

Kadzidło – Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle im. Wojciecha Woźniaka
Kalinowo – Gminna Biblioteka Publiczna
Kalnica / Brańsk – Gminna Biblioteka Publiczna w Kalnicy
Kałuszyn – Biblioteka Publiczna w Kałuszynie
Kamień Pomorski – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kamionka – Gminna Biblioteka Publiczna im. J. I. Kraszewskiego
Karczew – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Karczmiska – Gminna Biblioteka i Dom Kultury w Karczmiskach
Karnice – Gminna Biblioteka Publiczna w Karnicach
Kartuzy – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach
Katowice – Biblioteka Śląska
Kąty / Dziadkowice – Gminna Biblioteka Publiczna w Dziadkowicach
Kętrzyn – Miejska Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Kętrzyńskiego
Kętrzyn – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kętrzynie
Kiernozia – Gminna Biblioteka Publiczna w Kiernozi
Kisielice – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Klembów – Gminna Biblioteka Publiczna
Klembów – Gminna Biblioteka Publiczna w Klembowie
Kleszczele – Miejska Biblioteka Publiczna w Kleszczelach
Klępino / Stargard Szczeciński – Biblioteka Publiczna Gminy Stargard
Klukowo – Biblioteka funkcjonująca w ramach Gminnego Ośrodka Kultury
Klwów – Gminna Biblioteka Publiczna w Klwowie
Kłecko – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko
Kłoczew – Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie (Biblioteka)
Kłodzko – Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości
Kłodzko / Ołdrzykowice – Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko
Kobylany – Gminne Centrum Kultury (Biblioteka)
Kobylin-Borzymy – Biblioteka Publiczna Gminy Kobylin-Borzymy
Kocierzew Południowy – Gminna Biblioteka Publiczna w Kocierzewie Południowym
Kock – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kocku
Koczała – Gminna Biblioteka Publiczna
Kodeń – Biblioteka Publiczna Gminy Kodeń
Kolno – Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie
Kolno / Lutry – Biblioteka Publiczna Gminy Kolno z siedzibą w Lutrach
Koluszki – Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Strzemińskiego w Koluszkach
Koluszki – Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach
Kołaki Kościelne – Biblioteka Publiczna Gminy
Kołbiel – Gminna Biblioteka Publiczna
Kołobrzeg – Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima
Konstancin-Jeziorna – Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie
Końskie – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie
Końskowola – Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli, Biblioteka Publiczna
Korczew – Gminna Biblioteka Publiczna
Korsze – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach
Korycin – Biblioteka Publiczna Gminy Korycin
Kosów Lacki – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Koszalin – Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela
Koszalin – Politechnika Koszalińska
Kościan – Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego
Kotuń – Gminna Biblioteka Publiczna w Kotuniu
Kowal – Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalu
Kowale Oleckie – Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich (Biblioteka)
Kowiesy – Gminna Biblioteka Publiczna w Kowiesach
Kozienice – Biblioteka Pedagogiczna
Kozienice – Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice im. ks. Franciszka Siarczyńskiego
Kraków – Biblioteka Jagiellońska
Krasne – Gminna Biblioteka Publiczna
Krasnopol – Biblioteka Publiczna Gminy Krasnopol
Krasnosielc – Publiczna Biblioteka Samorządowa
Kraśnik – Miejska Biblioteka Publiczna
Krotoszyn – Krotoszyńska Biblioteka Publiczna
Kruklanki – Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Kruklanki
Kruszwica – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy
Krynki – Biblioteka Publiczna Gminy Krynki
Krypno Kościelne – Gminna Biblioteka Publiczna
Krzynowłoga Mała – Gminna Biblioteka Publiczna
Kuczbork / Zielona – Gminna Biblioteka Publiczna
Kulesze Kościelne – Gmina Biblioteka Publiczne
Kunów – Miejsko-Gmina Biblioteka Publiczna
Kuźnica – Biblioteka Publiczna Gminy Kuźnica

Lesznowola – Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli
Leśna Podlaska – Gminna Biblioteka Publiczna
Lipsko – Biblioteka Pedagogiczna
Lipsko – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury
Liw – Gminna Biblioteka Publiczna w Liwie
Lublin – Biblioteka Główna Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
Lublin – Biblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
Lubowidz – Gminna Biblioteka Publiczna w Lubowidzu
Lubraniec – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lubrańcu
Lutocin – Gminna Biblioteka Publiczna
Lutry / Kolno – Biblioteka Publiczna Gminy Kolno z siedzibą w Lutrach

Łabiszyn – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łabiszyn
Łagiewniki – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Łagiewnikach (Biblioteka)
Łapy – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy
Łasin – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łasin
Łask – Biblioteka Publiczna w Łasku
Łaskarzew – Miejska Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie
Łęczna – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łęcznej
Łobez – Miejska Biblioteka Publiczna
Łochów – Biblioteka Publiczna im. Medarda Downarowicza w Łochowie
Łomazy – Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach
Łomża – Biblioteka Pedagogiczna w Łomży
Łomża / Podgórze – Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu.
Łosice – Biblioteka Pedagogiczna – Fili w Łosicach
Łowicz – Miejska Biblioteka im. A.K. Cebrowskiego
Łódź – Biblioteka Uniwersytecka w Łodzi
Łuków – Biblioteka Pedagogiczna – Filia w Łukowie
Łuków – Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie
Łuków – Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza

Maków – Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie
Malechowo – Gminna Biblioteka Publiczna w Malechowie
Mała Wieś – Gminne Centrum Kultury Multiosada w Małej Wsi
Małkinia Górna – Gminna Biblioteka Publiczna
Mały Płock – Biblioteka Publiczna Gminy Mały Płock
Marki – Biblioteka Publiczna Miasta Marki
Miastko – Biblioteka Publiczna w Miastku
Miastkowo – Biblioteka Publiczna Gminy Miastkowo
Miastków Kościelny – Gminna Biblioteka Publiczna
Michałowice – Biblioteka Publiczna Gminy Michałowice
Michałowo – Gminna Biblioteka Publiczna w Michałowie
Miedzichowo – Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzichowie
Miedzna – Gminna Biblioteka Publiczna
Mielnik – Gminna Biblioteka Publiczna
Mielno – Biblioteka Publiczna Gminy Mielno
Międzyrzec Podlaski – Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim
Międzyrzec Podlaski / Wysokie – Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim
Mikołajki – Centrum Kultury „Kłobuki” (Biblioteka)
Milejczyce – Gminna Biblioteka Publiczna.
Miłki – Ośrodek Kultury w Miłkach – Dział Biblioteczny
Mińsk Mazowiecki – Biblioteka Pedagogiczna – Filia w Mińsku Mazowieckim
Mińsk Mazowiecki – Miejska Biblioteka Publiczna
Mińsk Mazowiecki / Stojadła – Biblioteka Publiczna Gminy Mińsk Mazowiecki z siedzibą w Stojadłach
Mirosławiec – Biblioteka Publiczna w Mirosławcu
Mława – Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie
Młodzieszyn – Gminna Biblioteka Publiczna
Młynarze – Gminna Biblioteka Publiczna w Młynarzach
Mokobody – Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach
Mońki – Biblioteka Publiczna w Mońkach
Mordy – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk
Mościsko / Dzierżoniów – Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów
Mszczonów – Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie
Myszyniec – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu

Nadarzyn – Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn
Nakło nad Notecią – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Narew – Gminna Biblioteka Publiczna
Naruszewo – Gminna Biblioteka Publiczna w Naruszewie
Nasielsk – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nasielsku
Nidzica – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Niechanowo – Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
Niemcza – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna
Nieporęt – Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt
Nowa Ruda – Miejska Biblioteka Publiczna
Nowa Ruda – PCDiPPP (Biblioteka Pedagogiczna)
Nowa Sucha – Gminna Biblioteka Publiczna w Nowej Suchej
Nowe Miasto – Gminny Ośrodek Kultury
Nowe Miasto Lubawskie – Miejska Biblioteka Publiczna
Nowe Miasto Lubawskie – Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji (Biblioteka Pedagogiczna)
Nowe Miasto nad Pilicą – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Nowe Piekuty – Biblioteka funkcjonująca w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Nowych Piekutach
Nowinka – Biblioteka Publiczna Gminy Nowinka
Nowogród – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowogród
Nowy Dwór – Nowodworski Ośrodek Kultury – Biblioteka Publiczna
Nowy Dwór Mazowiecki – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze Mazowieckim
Nowy Pilczyn – Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Pilczynie

Oborniki – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna
Obryte – Gminna Biblioteka Publiczna
Odolanów – Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta im. ks. Antoniego Ludwiczaka
Odrzywół – Gminna Biblioteka Publiczna
Ojrzeń – Gminna Biblioteka Publiczna
Olecko – Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna
Olecko – Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” (Miejska Biblioteka)
Olszanka – Gminna Biblioteka Publiczna
Olszewo-Borki – Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach
Olsztynek – Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku
Ołdrzykowice / Kłodzko – Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko
Opole – Biblioteka Główna Uniwersytetu Opolskiego
Opole Lubelskie – Opolskie Centrum Kultury
Orla – Gminna Biblioteka Publiczna w Orli
Orońsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Orońsku
Orzysz – Dom Kultury w Orzyszu (Biblioteka)
Osieck – Gminna Biblioteka Publiczna w Osiecku
Osięciny – Gminna Biblioteka Publiczna w Osięcinach
Osina – Gminna Biblioteka Publiczna
Osowiec / Zambrów – Biblioteka Publiczna Gminy Zambrów w Osowcu
Ostrołęka – Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Gomulickiego w Ostrołęce
Ostrów Mazowiecka – Miejska Biblioteka Publiczna
Ostrów Wielkopolski – Biblioteka Publiczna
Ostrów Wielkopolski – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna
Ostrów Wielkopolski – UTW
Ostrzeszów – PBP Książnica Pedagogiczna
Oświęcim – Miejska Biblioteka Publiczna – Galeria Książki w Oświęcimiu
Oświęcim – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu
Otwock – Miejska Biblioteka Publiczna
Otwock – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku
Ożarów Mazowiecki – Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim

Pabianice /Bychlew – Gminna Biblioteka Publiczna w Bychlewie
Pacyna – Gminna Biblioteka Publiczna w Pacynie
Pakość – Biblioteka Publiczna w Pakości
Parczew – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie
Parczew – Powiatowa Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury
Parysów – Gminna Biblioteka Publiczna
Perlejewo – Biblioteka Publiczna Gminy
Piaseczno – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno
Piaseczno – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie
Piastów – Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piastowie
Piecki – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji Pegaz
Pieszyce – Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury
Pilawa – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pilawie
Piła – CDN Piła (Biblioteka Pedagogiczna)
Piotrków Kujawski – Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim
Pisz – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu
Pisz – Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu (Biblioteka Pedagogiczna)
Piszczac – Gminna Biblioteka Publiczna
Platerów – Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna
Płaska – Gminna Biblioteka Publicznej w Płaskiej
Płociczno-Tartak – Gminna Biblioteka Publiczna w Płocicznie-Tartak
Płońsk – Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza
Płowce – Gminna Biblioteka Publiczna w Radziejowie z siedzibą w Płowcach
Pniewy – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy
Pniewy – Gminna Biblioteka Publiczna w Pniewach
Podgórze / Łomża – Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu
Pokrzywnica – Gminna Biblioteka Publiczna w Pokrzywnicy
Pomiechówek – Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek
Poniatowa – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Poniatowej
Poświętne – Gminna Biblioteka Publiczna
Poświętne – Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem nad Pilicą
Potworów – Gminna Biblioteka Publiczna w Potworowie
Powidz – Biblioteka Publiczna Gminy Powidz
Pozedrze – Gminna Biblioteka Publiczna
Poznań – Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu
Prostki – Gminna Biblioteka Publiczna w Prostkach
Pruszków – Książnica Pruszkowska
Przasnysz – Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej
Przechlewo – Gmina Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego
Przemyśl – Przemyska Biblioteka Publiczna
Przerośl – Gminna Biblioteka Publiczna
Przygodzice – Biblioteka Publiczna Gminy Przygodzice im. Gustawa Bojanowskiego
Przyłęk – Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku
Przysucha – Biblioteka Publiczna w Przysusze
Przysucha – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Przysusze
Przytuły – Gminna Biblioteka Publiczna w Przytułach
Puławy – Biblioteka Miejska w Puławach
Puławy – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach
Pułtusk – Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachmia Lelewela
Purda – Gminna Biblioteka Publiczna w Purdzie
Puszcza Mariańska – Gminna Biblioteka Publiczna

Raciążek – Gminna Biblioteka Publiczna w Raciążku
Raczki – Gminna Biblioteka Publiczna
Radom – Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu
Radom – Miejska Biblioteka Publiczna
Radzanów – Gminna Biblioteka Publiczna
Radziejowice – Gminna Biblioteka Publiczna w Radziejowicach
Radziejów – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Rajgród – Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie
Rawa Mazowiecka – Biblioteka Pedagogiczna – Filia w Rawie Mazowieckiej
Rawa Mazowiecka – Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
Rawa Mazowiecka – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej
Regimin – Gminna Biblioteka Publiczna w Regiminie
Regnów – Gminna Biblioteka Publiczna w Regnowie
Repki – Gminna Biblioteka Publiczna w Repkach
Reszel – Miejska Biblioteka Publiczna w Reszlu
Rogoźno – Rogozińskie Centrum Kultury (Biblioteka)
Rogów – Gminna Biblioteka Publiczna w Rogowie
Rossosz – Gminna Biblioteka Publiczna w Rossoszu
Rościszewo – Gminna Biblioteka Publiczna
Różan – Gminna Biblioteka Publiczna
Ruciane-Nida – Dom Kultury, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Ruda / Grajewo – Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudce.
Rudka – Gminna Biblioteka Publiczna w Rudce
Rusinów – Gminna Biblioteka Publiczna w Rusinowie
Rutka-Tartak – Gminny Ośrodek Kultury w Rutce-Tartak
Rutki-Kossaki – Gminna Biblioteka Publiczna
Rybno – Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie
Ryki – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rykach
Ryn – Biblioteka Publiczna w Rynie
Rzeczenica – Biblioteka Publiczna Gminy Rzeczenica
Rzeczniów – Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie
Rzekuń – Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu
Rzewnie – Gminna Biblioteka Publiczna w Rzewniu

Sabnie – Gminna Biblioteka Publiczna
Sadkowice – Gminna Biblioteka Publiczna
Sadowne – Gminna Biblioteka Publiczna
Sandomierz – Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza
Sanniki – Gminna Biblioteka Publiczna w Sannikach
Sejny – Miejska Biblioteka Publiczna w Sejnach
Sejny – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sejnach
Serokomla – Gminna Biblioteka Publiczna w Serokomli
Sidra – Sidrzański Ośrodek Kultury Biblioteka Gminna
Siedlce – Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach
Siedlce – Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
Siemiatycze – Gminna Biblioteka Publiczna
Siemiatycze – Miejska Biblioteka Publiczna
Siennica – Gminna Biblioteka Publiczna
Sieroszewice – Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszowicach
Sierpc – Miejska Biblioteka Publiczna
Skibniew – Gminna Biblioteka Publiczna w Sokołowie Podlaskim z siedzibą w Skibniewie
Skierniewice – Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Skierniewice / Dębowa Góra – Gminna Biblioteka Publiczna w Skierniewicach z/s w Dębowej Górze
Skórzec – Gminna Biblioteka Publiczna
Skrwilno – Gminna Biblioteka Publiczna w Skrwilnie
Sława – Biblioteka Publiczna w Sławnie
Sławno – Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie
Słubice – Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach
Słupno – Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie
Sobienie Jeziory – Gminna Biblioteka Publiczna
Sobolew – Gminna Biblioteka Publiczna w Sobolewie
Sochaczew – Biblioteka Pedagogiczna (PBW)
Sochaczew – Miejska Biblioteka Publiczna
Sochocin – Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie
Sokołów Podlaski – Biblioteka Pedagogiczna – Filia w Sokołowie Podlaskim
Sokołów Podlaski – Miejska Biblioteka Publiczna im. K.I. Gałczyńskiego
Sokoły – Biblioteka Publiczna Gminy Sokoły
Sokółka – Biblioteka Publiczna w Sokółce
Solec / Gostynin – Gminna Biblioteka Publiczna w Gostynie z/s w Solcu
Somianka – Gminny Ośrodek Kultury (Biblioteka)
Sorkwity – Gminny Ośrodek Kultury w Sorkwitach
Sosnówka – Gminna Biblioteka Publiczna
Srokowo – Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie
Stanin – Gminna Biblioteka Publiczna w Staninie
Stanisławów – Gminna Biblioteka Publiczna
Stara Błotnica – Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Błotnicy
Stara Dąbrowa – Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Dąbrowie
Starachowice – Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Dygasińskiego
Stare Babice – Gminna Biblioteka Publiczna
Stare Kobiałki – Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobiałkach
Stargard Szczeciński / Klępino – Biblioteka Publiczna Gminy Stargard
Stawiski – Biblioteka funkcjonująca w ramach Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu
Stepnica – Gminna Biblioteka Publiczna w Stępnicy
Sterdyń – Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni
Stojadła / Mińsk Mazowiecki – Biblioteka Publiczna Gminy Mińsk Mazowiecki z siedzibą w Stojadłach
Stok Lacki / Chodów – Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie (Biblioteka)
Strachówka – Gminna Biblioteka Publiczna
Stromiec – Gminna Biblioteka Publiczna w Stromcu
Stronie Śląskie – Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim
Stryków – Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie
Strzałkowo – Biblioteka Publiczna Gminy Strzałkowo
Strzelno – Miejska Biblioteka Publiczna
Suchowola – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki (Biblioteka)
Sulechów – Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów
Sulmierzyce – Miejska Biblioteka Publiczna
Suraż – Biblioteka funkcjonująca w ramach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury
Suwałki – Biblioteka Pedagogiczna funkcjonująca w ramach Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach
Suwałki – Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
Sypniewo – Gminna Biblioteka Publiczna
Szczawin Kościelny – Gminna Biblioteka Publiczna w Szczawinie Kościelnym
Szczecin – Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica
Szczecinek – Samorządowa Agencja Promocji i Kultury (Biblioteka)
Szczuczyn – Biblioteka Miejska w Szczuczynie
Szczytno – Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie
Szepietowo – Gminny Ośrodek Kultury – Biblioteka
Szlichtyngowa – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Sztabin – Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie
Szumowo – Biblioteka Gminna w Szumowie
Szydłowiec – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu
Szydłowiec / Radom – Biblioteka Pedagogiczna Filia w Szydłowcu
Szydłowo – Centrum Upowszechniania Kultury (Biblioteka)
Szypliszki / Słobódka – Gminna Biblioteka Publiczna w Słobódce

Świebodzin – Biblioteka Publiczna
Świerzno – Gminna Biblioteka Publiczna w Świerznie
Świeszyno – Multimedialne Centrum Kultury e-Eureka Bibliotek Publiczna
Świętajno – Gminna Biblioteka Publiczna

Tarczyn – Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie
Tarnówka – Gminna Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury w Tarnówce
Teresin – Gminna Biblioteka Publiczna
Tłuszcz – Biblioteka Publiczna
Topólka – Gminna Biblioteka Publiczna
Toruń – Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu
Troszyn – Gminna Biblioteka Publiczna
Trzcianka – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Trzcianne – Biblioteka Publiczna Gminy Trzcianne
Trzciel – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Trzcielu
Trzebiatów – Trzebiatowski Ośrodek Kultury
Trzebiechów – Gminna Biblioteka Publiczna
Trzebieszów – Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie
Trzemeszno – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Trzemeszno
Tuchomie – Biblioteka Publiczna Gminy Tuchomie
Tuczna – Gminna Biblioteka Publiczna
Turek – Miejska Biblioteka Publiczna w Turku
Turośl – Biblioteka Publiczna Gminy Turośl

Ujazd – Gminna Biblioteka Publiczna w Ujeździe
Ułęż – Gminna Biblioteka Publiczna w Ułężu
Ustronie Morskie – Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie

Wałcz – Wałeckie Centrum Kultury (Wałcz)
Warka – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. księdza Marcelego Ciemniewskiego
Warszawa – Biblioteka Narodowa
Warszawa – Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy, Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego
Warszawa – Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota
Warszawa – Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła
Warszawa – Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola
Warszawa – Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
Warszawa – Wojskowa Akademia Techniczna – Biblioteka Główna
Wasilków – Miejska Biblioteka Publiczna
Wągrowiec – CDN (Biblioteka Pedagogiczna)
Wągrowiec – Miejska Biblioteka Publiczna
Wągrowiec – Powiatowa Biblioteka Publiczna
Wąsewo – Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie
Wąsosz – Biblioteka Publiczna Gminy Wąsosz
Węgorzewo – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Węgrów – Biblioteka Pedagogiczna – Filia w Węgrowie
Węgrów – Miejska Biblioteka Publiczna
Wiązowna – Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna
Wieczfnia Kościelna – Gminna Biblioteka Publiczna w Wieczfni Kościelnej
Wielbark – Gminna Biblioteka Publiczna w Wielbarku
Wieliszew – Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Gminne Centrum Kultury Łajski (Biblioteka)
Wieniawa – Gminne Centrum Kultury i Sportu (Wieniawa)
Wierzbno – Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbnie
Wilga – Gminny Ośrodek Kultury w Wildze (Biblioteka)
Wiskitki – Gminna Biblioteka Publiczna w Wiskitkach
Wiśniew – Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniewie
Witkowo – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Wizna – Biblioteka Publiczna Gminy Wizna
Wiżajny – Gminna Biblioteka Publiczna w Wiżajnach
Wolin – Biblioteka Publiczna Gminy Wolin
Wołomin – Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie
Wołomin – Powiatowa Biblioteka Publiczna
Wrocław – Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu
Wronki – Wroniecki Ośrodek Kultury (Biblioteka)
Wysokie / Międzyrzec Podlaski – Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim
Wysokie Mazowieckie – Biblioteka funkcjonująca w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury
Wyszki – Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne
Wyszków – Miejsko-Gmina Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida
Wyszogród – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna
Wyśmierzyce – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyśmierzycach

Zabłudów – Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie
Zakroczym – Gminna Biblioteka Publiczna
Zakrzew – Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie
Załuski – Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach
Zambrów / Osowiec – Biblioteka Publiczna Gminy Zambrów w Osowcu
Zaręby Kościelne – Biblioteka Publiczna Gminy Zaręby Kościelne
Zatory – Gminna Biblioteka Publiczna w Zatorach
Zawidz Kościelny – Gminna Biblioteka Publiczna w Zawidzu Kościelnym
Ząbki – Miejska Biblioteka Publiczna
Ząbkowice Śląskie – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Ząbkowice Śląskie – PC PPP i DN (Biblioteka Pedagogiczna)
Zbąszynek – Zbąszyniecki Ośrodek Kultury (Biblioteka)
Zbąszyń – Zbąszyńskie Centrum Kultury (Biblioteka)
Zbójna – Gminna Biblioteka Publiczna w Zbójnej
Zduny – Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta
Zduńska Wola – Miejska Biblioteka Publiczna
Zielonka – Miejska Biblioteka Publiczna
Złotów – Miejska Biblioteka Publiczna
Zwoleń – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego

Żabia Wola – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli
Żarnowo / Augustów – Biblioteka Publiczna Gminy Augustów w Żarnowie
Żyrardów – Biblioteka Pedagogiczna (PBW)

Pozdrawiam Czytelników, Jacek Łapiński