Materiały na spotkanie – inspiracje na dobrej drodze do celu

Przedstawiam inspirujące materiały rozdawane na spotkaniach. Moją misją działania jest inspirowanie od dobrego do lepszego!

Inspiracje na dobrej drodze do celu:

Liczy się nie tylko pozytywne myślenie, ale liczy się przede wszystkim pozytywny system wartości. Jakie wartości osobiste Ci przyświecają?

Jaką masz zaletę (największy dar, który powinieneś wykorzystać)?
Jaką masz wadę (przywarę, która Cię hamuje w życiu i nad którą powinieneś popracować)?
Jaką nową cechę chcesz wypracować (która będzie Ci pomocna w dalszej drodze)?

Każdy z nas pełni określone role społeczne (np. ucznia, pracownika, przedsiębiorcy, rodzica, dziecka, sportowca, artysty itp.). Wybierz rolę społeczną w której chcesz się rozwijać i przez 14 dni uzupełniaj zdanie. Będziesz miał 14 praktycznych wskazówek odnoszących się do samego siebie, co naprawdę powinieneś robić. Zdanie: Będę lepszym (…), gdybym (…)!

W ramach ćwiczenia odpowiedz sobie kolejno na pytania: (1) Co lubisz robić? Co jest Twoją największą pasją? (2) W czym jesteś dobry? W czym możesz być naprawdę bardzo dobry? (3) Jak możesz rozwijać swoje umiejętności? Czy możesz na tym zarabiać?

Na co przeznaczyłbyś dodatkową godzinę w ciągu dnia? I to właśnie zacznij to robić! Czy rozróżniasz to, co jest naprawdę ważne, a co jest „tylko” pilne? Czy skupiasz się na tym co ważne? Wybierasz satysfakcję działania czy przyjemność konsumowania?

Do czego tak naprawdę potrzebne są mi pieniądze? Czy jesteś gotowy przeznaczyć część swoich pieniędzy na rozwój osobisty? W czym powinieneś być lepszym, aby więcej zarabiać? Czy umiesz oszczędzać?

Chcemy nowych i lepszych rzeczy. Czy to samo wymagasz od siebie samego? Czy rozwijasz się? Czy wykorzystujesz zdolności własnego umysłu? Czy wykorzystujesz swój potencjał?
Wolisz narzekać (i czasem mieć rację), czy wolisz robić swoje i pokonywać przeszkody?

Czy jesteś przyjazny ludziom? Czy umiesz słuchać? Czy pytasz (zamiast wymyślać historie)? Czy dotrzymujesz danego słowa? Czy umiesz prosić? Czy masz siłę, by przepraszać?

Jaka książka wpłynęła na Twój styl myślenia? Po jakie nowe książki sięgniesz? Wypożycz kilka książek w bibliotece (np. o umyśle, pamięci i technikach myślowych) – wiedzę masz na wyciągnięcie ręki! Zapoznaj się z książką „Jak być lepszym”

Przeceniamy to, co możemy zrobić w ciągu roku. Niedoceniamy to, co możemy zrobić w ciągu trzech-pięciu lat. Gdzie chcesz być za trzy lata? A gdzie naprawdę będziesz?
Cel powinien być wartościowy i sensowny. Jaki masz cel? Dokąd zmierzasz (quo vadis)?
Jakie zobowiązanie przed samym sobą podejmiesz teraz (po spotkaniu)? – Zapisz to proszę!

Strona Inspirowanie na FB – polub proszę stronę: https://www.facebook.com/inspirowanie/

Jacek Łapiński, książka „Jak być lepszym”: http://jaceklapinski.pl/jak-byc-lepszym/