Prowadzę „kulaszczy” tryb życia

Prowadzę „kulaszczy” tryb życia. Te kule (na szczęście), to tak chwilowo (na 3 tygodnie), bo grając z synkiem w piłkę, skręciłem kostkę i jestem czasowo uziemiony. Przedstawiam pięć refleksji.

Pierwsza:
Prawie każdy znajomy, który mnie spotyka, pyta się: „co ci się stało”, a mało kto: „jak się czujesz”?! W nas ludziach chyba więcej jest ciekawości niż empatii… Ból własnego zęba odczuwamy bardziej niż kataklizm tsunami lub głód na świecie…

Druga:
Mój synek ma marzenie, aby zostać bramkarzem. Sam je sobie wymyślił. Staram się mu pomagać w rozwijaniu pasji. Nie musi być piłkarzem, ale uprawiając sport – jest sobą! Synek grając w piłkę, dużo mniej gra na komputerze. Sam sobie ogranicza słodycze. Sport kształtuje siłę ducha i rozwija umysł. I rozwój, i wychowanie dziecka wymaga poświęcenia.

Trzecia:
Żeby opanować jakąś umiejętność, to na jej rozwój musimy poświęcić około 10 tysięcy godzin! I później dokładać kolejne godziny, aby szlifować swój dar. 10 tysięcy godzin, to po 3 godziny dziennie przez 10 lat. To dużo, czy mało? Przeciętnie tyle czasu człowiek spędza na bezproduktywnym siedzeniu przed kompem. Lepiej poświęcać czas na swoją pasję, która może też być świetną zabawą. Wolę czytać niż oglądać!

Czwarta:
Człowiek zdrowy, zraniony w kostkę ma ogromne trudności w poruszaniu. To go hamuje. Podobnie silny człowiek, ma jakąś wadę, która go w ogromnym stopniu ogranicza. To pięta achillesowa. Warto zastanowić się, co to takiego jest. To jednak wymaga odwagi i siły, aby spojrzeć w lustro i zastanowić się, co jest naszą największą wadą.
PS. Nie chodzi o ukrytą zaletę np. jestem zbyt ufny/ufna.

Piąta:
Spadek formy fizycznej przekłada się na spadek formy umysłowej. Trudno o górnolotne myśli, gdy człowieka coś boli. Myślałem, że sobie poleżę, poczytam i popiszę – ale tak to niestety nie działa. Z każdym dniem jest coraz lepiej i pisząc te słowa, mogę stwierdzić iż jest już ok.

Pozdrawiam Panią Iwoną Bałdowską ze sklepu medycznego „IvoMed” (Łapy, Długa 68A/20 – nowy blok na Długiej). Telefon: 880 870 500. Mail: ib.ivomed@gmail.com

Inspirowanie: https://www.facebook.com/inspirowanie/
Książka: http://jaceklapinski.pl/jak-byc-lepszym/

jacek_11

Jacek Łapiński

Tag: hulaszczy tryb życia