Przykładowe opinie uczniów po spotkaniach autorskich

Przedstawiam kilkanaście przykładowych opinii młodzieży po spotkaniach (i skany opinii):

„Do spotkania nakłoniona byłam przez nauczyciela języka polskiego. Szczerze mówiąc z własnej chęci nie wybrałbym się na nie. Jednak po spotkaniu wiem, że byłby to błąd. Tak naprawdę nie zdaję sobie sprawy ile czasu marnuję. Jak bardzo zaniedbuję swoje pasje. Zawsze byłam świadoma, że aby dojść do sukcesu należy mieć dobry plan. Teraz rozumiem, że kluczem jest działania. Nie plan, ponieważ za każdym jest to odkładane. Spotkania skłania do refleksji. Bardzo mądrej i pożytecznej refleksji”.

„Wykład był bardzo interesujący. Skłonił mnie do przemyślenia mojego zachowania, a także pokazał, że warto rozwijać swoje pasje. Wykładowca był sympatyczny! :)”

„Uważam, że dzisiejsze spotkanie dało mi dużo do myślenia. Sądzę, że powinnam więcej czytać, ponieważ pomoże mi to w rozwijaniu siebie, moich pasji, zainteresowań oraz będę lepiej się uczyła. Było to jedno z ciekawszych wykładów na jakich byłam, ponieważ było bardzo interesujące. Pozdrawiam”.

„Po spotkaniu uświadomiłam sobie, że niczym nie mogę usprawiedliwiać swojego lenistwa i chcąc coś osiągnąć muszę zrobić wszystko, aby spełnić swoje postanowienia. Zdałam sobie sprawę, jak ważne są książki”.

„W podstawówce i gimnazjum czytałam bardzo dużo. W liceum z powodu olimpiady geograficznej i natłoku nauki zaniedbałam czytanie. Teraz jednak dostrzegam jak bardzo mi tego brakuje. W zeszłym tygodniu wypożyczyłam parę książek i odzyskałam dawny spokój. Wiem, że brak czasu to była wymówka. Chcę wrócić do dawnego nawyku, bo doświadczyłam, jak brakuje mi chwili oddechu od realnego świata.”

„Każda pasja jest dobra, jeśli ją rozwijamy, mamy pomysły i chęci. Siedząc i patrząc się w ekran, nic to nie wniesie do życia, marnujemy czas, który można wykorzystać w coś bardziej wartościowego. Przyjemnie się pana słuchało!”

„To spotkanie dało mi dużo do myślenia. Nad czasem, który marnuję na głupoty. Nad wiedzą, którą nabywam. Po tym spotkaniu chciałbym przeczytać jakąś książkę psychologiczną. Bardzo zaciekawiło mnie jak działa nasz umysł. Mówił pan bardzo ciekawie!”

„Pozwoli pan, że się rozpiszę. Dzisiejsze spotkanie z panem bardzo dużo wniosło pozytywnych emocji do mojego życia. W przyszłości chciałbym zostać psychologiem i cieszę się, że są organizowane takie luźne pogadanki o uczuciach. Wszyscy już wychodzą, więc na zakończenie – niech pan organizuje więcej takich spotkań. Dziewczyna w czerwonej bluzie”.

„Zauważyłem, że jednak siedzenie cały dzień przed ekranem nie jest zbyt dobre. Dotarło to do mnie”.

„Dzięki panu zrozumiałam, że za dużo czasu poświęcam na spędzanie czasu przed internetem. Powinienem więcej czasu poświęcać swojej pasji, jaką jest informatyka. Do tej pory myślałem, że będąc dobry w gry, jestem dobry z informatyki, lecz myliłem się. Dziękuję”

„Uważam, że napisał pan fajną, przemawiającą do innych książkę. Ma pan bardzo dobre podejście do młodzieży. Cechuje pana wielki spokój i opanowanie. Mam nadzieję, że napisze pan więcej książek”.

„Muszę mniej czasu spędzać na FB, skupić się na rzeczach dla mnie ważniejszych niż oglądanie „memów” na FB. Podobało mi się to, że pan mówi prosto od serca, umie pan rozmawiać z młodymi ludźmi”.

„W życiu trzeba poświęcić więcej czasu na rozwijanie siebie, swoich pasji, a nie tylko na wirtualny świat za ekranem telefonu czy komputera”.

„W tym spotkaniu zainteresowało mnie to, że trzeba rozwijać swoje pasje, a nie spędzać większość czasu przed komputerem, telefonem, telewizorem i internetem. Żeby nigdy się nie poddawać się i być wytrwałym do końca. Także żeby myśleć nad tym co robimy. I że nie zawsze będziemy na garnuszku rodziców i sami musimy zapracować na wszystko. I że życie jest krótkie i nie warto marnować jego na internet”.

jacek łapiński 1 jacek łapiński 2 jacek łapiński 3jacek łapiński 4 jacek łapiński 5 jacek łapiński 6 jacek łapiński 7 jacek łapiński 8 jacek łapiński 9 jacek łapiński 10 jacek łapiński 11 jacek łapiński 12 jacek łapiński 13 jacek łapiński 14 jacek łapiński 15 jacek łapiński 16 jacek łapiński 17