Rozdział XVIII książki „Dlaczego warto czytać?!”

Rozdział XVIII książki „Dlaczego warto czytać?!” pt. „Opinie Bibliotek o spotkaniach”:

„Głównym tematem spotkań był rozwój osobisty w aspektach psychologicznych odnoszących się do młodego pokolenia. Sześć grup spotkało się z Panem Jackiem Łapińskim i każda z nich nadała tym spotkaniom indywidualny charakter. Bez względu jednak na wiek i przygotowanie młodzieży do rozmów na ważne tematy, Pan Jacek w sposób niezwykle wyważony starał się wpłynąć na pozytywne myślenie młodych ludzi, ale przede wszystkim pozytywny system wartości. Podejmując z nimi rozmowy na tematy dotyczące świadomości i odpowiedzialności, szacunku i pasji. Jesteśmy pod wrażeniem sposobu pracy Pana Jacka z młodzieżą. Pana postawa wobec ludzi i sposób podejścia do każdego w sposób indywidualny, a jednocześnie bardzo stanowczy i wyważony, jest dla nas prawdziwa inspiracją. Dziękujemy” – Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie: https://www.facebook.com/pg/BibliotekaTarczyn/photos/?tab=album&album_id=1328044587226072

„W trzech spotkaniach udział wzięło blisko 250 uczniów. (…) Podczas spotkania, prelegent szybko nawiązał kontakt z publicznością, przez co młodzież chętnie włączała się w dyskusje, zadawała pytania oraz brała udział w przygotowanych zadaniach. Wielokrotnie podkreślał jak ważną rolę w życiu każdego człowieka stanowi książka. Mówił także o korzyściach jakie niesie za sobą czytanie” – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pyzdrach: http://bibliotekapyzdry.pl/aktualnosci/256/spotkanie-z-jackiem-lapinskim

„Świetnie został również, poruszony temat istnienia książek i ich roli w życiu człowieka. Mamy nadzieję, że wiele ciekawych stwierdzeń i eksperymentów zmusiło naszych młodych gości do przemyśleń. Spotkania były interesujące o czym świadczą opinie większości uczestników /część zamieszczona w galerii/” – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kańczudze: https://kanczuga.naszabiblioteka.com/n,warsztaty-szkoleniowe

„Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem podejścia Pana do tak oczywistych – ale jakże ważnych dla nas- tematów i ogromnie wdzięczni, że mieliśmy okazję do refleksji nad sobą dzięki Pana pasji i fantastycznym kontakcie zarówno z młodzieżą jak i osobami dorosłymi. Z pewnością zainspirował Pan niejednego z nas i zaraził optymizmem i chęcią działania, do pracy nad własnym rozwojem” – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dziwnowie.

„Jacek Łapiński zaprezentował tematykę dotyczącą samodoskonalenia i świadomej pracy nad sobą na każdym etapie życia w przystępny, ciekawy i obrazowy sposób. Wzbogacił swój wykład o trafnie dobrane rekwizyty, które zachęcały do autorefleksji. Przemówiły do nas inspirujące przemyślenia, przyjazna, pozytywna postawa wobec uczestników, pasja, z jaką Pan Jacek prowadził każde spotkanie. Jestem przekonana, że wzbudził Pan twórczy ferment zarówno w umysłach młodych ludzi, jak i starszych słuchaczy, z którymi rozmawiał Pan o tym, jak być lepszym: nie tyle od innych, ile od siebie. Pozytywne reakcje uczestników spotkań utwierdziły mnie w tym przekonaniu” – Kierownik Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie.

„Jesteśmy pełni uznania dla Pana Jacka Łapińskiego i jego umiejętności nawiązywania relacji z młodzieżą. Otwarcie, szczerze mówił o rzeczach ważnych i trudnych, które mogą decydować o życiu młodego człowieka. Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do czytania rozwijania pasji i podejmowania świadomych i mądrych decyzji. Zaprezentowane spotkanie autorskie zostało wysoko ocenione przez nauczycieli” – Kierownik Biblioteki w Nowogrodzie (podlaskie).

„Pan Jacek Łapiński nawiązuje bardzo dobry kontakt ze słuchaczami w różnym wieku. Emanuje spokojem i wewnętrzną pogodą ducha. Te właśnie cechy przyciągają słuchaczy, być może zmęczonych krzykliwością współczesnego świata. Mówi o rzeczach wydawałoby się oczywistych, ale w sposób, który skłania słuchaczy do weryfikacji swojego świata wartości” – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Nur.

„Jesteśmy zafascynowani Pana pozytywną postawą i umiejętnością w nawiązywaniu relacji z każdą grupą wiekową, bo od czterolatków aż do 70+. Dziękujemy za uświadomienie nam, że czytać jest warto, że dzięki temu rozwijamy pasje, naszą wyobraźnię, kształtujemy swoją postawę życiową i szlifujemy nasz charakter i że czas to życie jak Pan powiedział. Dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy wielu słuchaczy” – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilkowie.

Jacek Łapiński, Dlaczego warto czytać?!, wydanie III, Łapy 2020.

Inspirowanie – polub proszę stronę: https://www.facebook.com/inspirowanie/