Spotkania autorskie w Zambrowie opisane w mediach

To tytuł warsztatów, przeprowadzonych przez Jacka Łapińskiego, adresowanych do studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli dzisiaj udział w godzinnych warsztatach inspiracyjnych prowadzonych przez autora książki „Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym” – Jackiem Łapińskim. Spotkanie odbyło się, 8 lutego w kawiarni Cafe Muza znajdującej się w Centrum Kultury w Zambrowie.

Pan Jacek poprowadził wykład zatytułowany „Rozwój osobisty jest możliwy w każdym wieku”. Podczas prelekcji zwracał uwagę na to, że zarówno osoby młode, jak i dorośli mogą cały czas się rozwijać i stawać się lepszymi.

– „Rozwój osobisty polega na tym, że każdego dnia powinniśmy rozwijać się, czegoś nowego się uczyć, robić mały krok w stronę realizacji swojego celu, a także rozwijać swoją pasję. To czyni nas lepszymi. Bycie pierwszymi narzuca na nas koszt obciążenia psychiczne, że zawsze musimy być naj, a nie jest to możliwe, ponieważ perfekcja lub doskonałość nie istnieje. Dlatego rozwój osobisty polega na tym, żeby być lepszymi od samego siebie, żeby robić swoje i robić to tak jak najlepiej potrafimy, czerpiąc z tego satysfakcję. (…) Podziwiam ludzi dojrzałych za pewną mądrość życiową. Przejawia się ona tym, że dojrzali ludzie już nic nie muszą, a co najwyżej coś bardzo chcą. I to jest mądra postawa, której warto się uczyć.” – powiedział nam Jacek Łapiński.

Podczas spotkania nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. W związku z tym, że dzisiaj przypada tłusty czwartek, każdy z uczestników miał możliwość skosztowania świeżo upieczonych pączków ufundowanych przez zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Link i zdjęcia: http://www.zambrow.org/aktualnosci/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=24555

Ciekawa fotorelację można zobaczyć na portalu Zambrowiacy.pl – Dodatkowo portal pisze: Warsztaty inspiracyjne odbyły się pod hasłem „Być pierwszym czy lepszym”. Czy warto zawsze być pierwszym, czy wystarczy być lepszym od siebie? Na takie pytanie mogli sobie odpowiedzieć uczestnicy warsztatów przeprowadzonych przez Jacka Łapińskiego. Nie zabrakło też pytań do prelegenta i ciekawych odpowiedzi. Młodzież miała okazję wypełnić ankietę, której wyniki będzie można wkrótce poznać.
Link i zdjęcia: http://zambrowiacy.pl/kult/warsztaty-inspiracyjne-z-jackiem-lapinskim-foto/

Plus informacja o spotkaniu: http://zambrowiacy.pl/kult/rozwoj-osobisty-jest-mozliwy-w-kazdym-wieku/

Strona autorska „Inspirowanie” na FB: https://www.facebook.com/inspirowanie/
Książka „Jak być lepszym”: http://jaceklapinski.pl/jak-byc-lepszym/

Jacek Łapiński