Spotkanie z młodzieżą ze Świetlicy Socjoterapeutycznej z Sompolna i Lubstowa

Miałem także kameralne spotkanie z młodzieżą ze Świetlicy Socjoterapeutycznej z Sompolna i Lubstowa. Porozmawiałem szczerze i przyjaźnie na różne tematy: własnego rozwoju, pasji, wartości czytania i nauki.

Każdy ma marzenie. Młodzież marzy aby być np.: strażakiem, mechanikiem, piłkarzem, policjantem, fryzjerką, weterynarzem, kosmetyczką, lekarzem, piosenkarką. Marzenia nie zawsze się spełniają – ale już same dążenie do nich daje satysfakcję i szczęście, że coś się robi, choćby raduje się muzyką.

Wyniki ankiety wskazały zaś, że spotkanie aż 21 osób (na 24) skłoniło do rozwoju pasji, 17 osób do czytania książek (3 – nie, 4 – nie wiem) i 17 osób do pilniejszej nauki (1 – nie, 6 – nie wiem).

Anonimowa opinia uczestnika (M, 12): „Bardzo fajne wystąpienie. Ten pan jest w porządku. Chcę osiągnąć marzenie”. Lub: „Zainteresowała mnie ta opowieść” (K, 10) i „Bardzo fajne to spotkanie” (K, 11).

Wierzmy w naszą młodzież i dodawajmy im wiary, że naprawdę można. Podstawą jest praca nad sobą, także poprzez czytanie książek.

Cykl spotkań z Jackiem Łapińskim z dziećmi ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Lubstowie i Sompolnie: http://sompolno.naszabiblioteka.com/news/cykl-spotka-z-jackiem-apiskim-z-dziemi-ze-wietlicy-socjoterapeutycznej-w-lubstowie-i-sompolnie