Szacunek i wzajemność

Przeczytaj to proszę, bo zdradzam sekret na końcu: W pewnym miejscu spotkałem kolegę, a przy okazji poznałem jego uroczą żonę. Chwilę porozmawialiśmy w przelocie, bo pakowali się do wyjazdu. Fajna para, ale dyskretnie przedstawię krótką wymianę zdań pomiędzy nimi:
– Wziąłeś kawę? – zapytała ona.
– Już zaniosłem do samochodu – odpowiedział.
– Dziękuję – padło naturalnie wypowiedziane słowo, miłe wpadające w ucho.

Z całym szacunkiem dla kobiet (bo uwielbiam towarzystwo pań), ale większość zbyłaby to milczeniem. Dla jasności sytuacji zaznaczę, iż mężczyźni też nie są aż tacy wspaniali, ale jest jedno ale.

Chcesz, aby ludzie byli wobec Ciebie uczynni? Sam bądź uczynny względem innych. I staraj się dziękować za miłe gesty Ci okazywane.

Drogie Panie zdradzę sekret o facetach. Mężczyźni lubię spełniać życzenia swej kobiety. Życzenia, ale nie rozkazy. To trzeba podkreślić: życzenia, ale nie rozkazy. Rozsądne prośby, ciepło wypowiadane. Normalnie normalny mężczyzna chce dbać o swoją kobietę, ale i on ma uczucia (nie tylko uczucie głodu heh!!!). Także potrzebuje odrobiny ciepła i docenienia. Im więcej będziesz doceniała swego mężczyznę, tym będzie on lepszy dla Ciebie! Inaczej uczuciowo zacznie wycofywać się rakiem i będzie zamykał się niczym żółw w skorupie. Płomień miłości tak łatwo zgasić, a tak trudno go rozniecić.

Szacunek i wzajemność.

JŁ – Jacek Łapiński, książka „Jak być lepszym”: http://jaceklapinski.pl/jak-byc-lepszym/