Taka boiskowa sytuacja

Taka sytuacja: Byłem w niedzielę rano na boisku z synem, aby pograć w piłkę. Byłem też tam w sobotę po południu. Jednak żeby pograć musiałem najpierw uprzątnąć śmieci. Na boisku pojawiło się kilka plastikowych butelek pozostawionych przez grające tam dzieci – pomimo że obok jest kosz! Dodatkowo pojawiło się też kilka butelek po piwie wyrzuconych na trawę.

A później narzekanie na Polskę… że brudna… że nic nie ma – a nie szanujemy nawet tego co mamy. A coś co jest niszczone, może zagrażać zdrowiu innych. Za to z ochotą narzekamy na innych….

Ludzie są różni, ale kultura obowiązuje każdego! Zawsze i wszędzie.

Taka refleksja obrazująca nasze nastawienie społeczne. I przez to tracimy wszyscy… Mamy to co mamy – w efekcie mniej mamy!

Strona autorska „Inspirowanie” na FB: https://www.facebook.com/inspirowanie/

Książka „Jak być lepszym”: http://jaceklapinski.pl/jak-byc-lepszym/

JŁ – Jacek Łapiński.

 

 

 

 

 

Słowa-klucze: Autor. Benchmarking. Biblioteka. Biznes. Bogactwo. Cel. Coach. Coaching. Czas. Czytanie. Dlaczego. Działanie. Emocje. Ekonomia. Filozofia sukcesu. Inspiracja. Inspiracje. Inspirator. Inspirowanie. Inspirowanie od dobrego do lepszego. IQ. Inteligencja. Inteligencja emocjonalna. Inteligencja finansowa. Jacek. Jak. Jak być lepszym. Jak być skuteczniejszym. JŁ. Know how. Komunikacja. Książka. Księgarnia. Kup książkę. Kupię książkę. Lektura. Lider. Łapiński. Łapy. Marketing. Mentor. Mentoring. Milion. Miłość. Mistrz. Mistrzostwo. Mistrzostwo osobiste. MMS. Moc mają słowa. Motywacja. Myślenie. Nastrój. Nawyki. Odchudzanie. Odpowiedzialność. Pasja. Pieniądze. Pisarz. Podlasie. Polska. Prawo. Przedsiębiorczość. Przemyślane działanie. Przywództwo. Psychologia. Psychologia humanistyczna. Psychologia pozytywna. Rozwój. Rozwój duchowy. Rozwój emocjonalny. Rozwój osobisty. Rozwój umysłowy. Sens. Skuteczność. Słowa mają siłę. SMS. Spotkania autorskie. Sprzedaż. Sukces. Szczęście. Szkolenia. Szkolenia biznesowe. Szkolenia zawodowe. Świadomość. Trener. Umysł. Wartości. Wiedzieć jak. Wpływ. Zarządzanie. Zdrowie. Zwycięstwo.