Warsztaty i szkolenia dla bibliotekarzy

Proponuję przeprowadzenie warsztatów i szkoleń dla bibliotek i bibliotekarzy.
Proponowane moduły szkoleniowe:
(1) Kreowanie wizerunku biblioteki w samorządzie lokalnym (możliwości działania w dużej mierze zależą od przyznanych środków budżetowych – przyp. JŁ),
(2) Promowanie czytelnictwa,
(3) Współpraca bibliotek z autorami,
(4) Komunikacja (i asertywność) z czytelnikami,
(5) Motywowanie siebie i pracowników.

Opinia po przeprowadzonym szkoleniu:

„Pan Jacek Łapiński, obdarzony kredytem zaufania, z którego świetnie się wywiązał, poprowadził 21 października 2019 r. szkolenie dla pracowników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ustrzykach Dolnych. Przedmiotem szkolenia była komunikacja (i asertywność) z czytelnikami. Zrobił to w sposób profesjonalny, pozostawiając pracownikom niedosyt i chęć zgłębienia zagadnień z zakresu psychologii osobowości przy okazji następnych szkoleń poprowadzonych przez autora.
W tym samym dniu spotkał się z młodzieżą klas ósmych ustrzyckich szkół podstawowych i w sposób niekonwencjonalny i niesztampowy zachęcał do czytania, które – choć czasem kosztuje wysiłku – przynosi może nieuświadomione do końca wymierne korzyści”Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ustrzykach Dolnych.

Wygłosiłem także referat „Biblioteki jako najtańsze źródło kultury” na uroczystym otwarciu biblioteki (po remoncie) w województwie zachodniopomorskim.

Jestem autorem książki o rozwoju osobistym „Jak być lepszym”: http://jaceklapinski.pl/jak-byc-lepszym/ – i książki „Dlaczego warto czytać?!”: http://jaceklapinski.pl/dlaczego-warto-czytac-ksiazka/

Strona autorska „Inspirowanie” na FB – polub ją proszę: https://www.facebook.com/inspirowanie/

Jacek Łapiński