Zasady dobrej współpracy z bibliotekami

Promuję książkę „Jak być lepszym”, ale promuję także czytelnictwo i biblioteki. Promuję rozwój osobisty i pozytywny system wartości (a nie tylko pozytywne myślenie).

Zasady dobrej współpracy, którą będę wdrażał:

1 Daję polubienie dla strony Biblioteki na FB.
2 Podaję link na stronę Biblioteki na stronie autorskiej „JŁ” (i innych stronach) – co nieznacznie poprawia pozycjonowanie strony Biblioteki przy zamieszczaniu dalszych ogłoszeń.
3 Przesyłam artykuły tematyczne do publikacji na stronie Biblioteki – jeśli Biblioteka ma taką wolę, aby taki artykuł umieścić.
4 Biblioteka może wykorzystać okładkę książki „Jak być lepszym”, zdjęcie autora oraz krótki fragment książki w celu zachęcenia Czytelników do zapoznania się z książką.
5 Staram się dodawać komentarze (i tzw. lajki) do postów zamieszczanych przez Bibliotekę na FB.
6 Przesyłam artykuły tematyczne do portali lokalnych z informacją w jakich gminach znajduje się książka na terenie danego powiatu.
7 Umieszczam ogłoszenia na FB w grupach mieszkańców danego powiatu czy miasta, iż książka znajduje się w danych bibliotekach.
8 Istnieje możliwość zorganizowania spotkań autorskich: lekcje z młodzieżą na temat rozwoju osobistego, wykład na UTW lub spotkanie z grupą seniorów, spotkania tematyczne dla dorosłych, spotkanie z DKK, warsztaty tematyczne (warunki spotkań do uzgodnienia).
9 Istnieje możliwość przeprowadzenia wspólnych działań propagujących czytelnictwo (temat do uzgodnienia).
10 Zachęcam przedsiębiorców i instytucje do wspierania miejscowych bibliotek.
11 W miarę możliwości przekazuję różnie inne książki na rzecz bibliotek.

W przyszłości planuję założyć fundację promującą czytelnictwo i rozwój osobisty, a także stworzyć portal dotyczący książek i bibliotek.

Strona Inspirowanie na FB (polub ją proszę): https://www.facebook.com/inspirowanie/

Jacek Łapiński.